ABD’de 5 milyar dolarlık gaz boru hattı yatırımı

Amerika Birleşik Devleti’nde bulunan dört enerji firması 900 km uzunluğunda doğalgaz boru hattı kuracak. 900 kilometre uzunluğundaki doğalgaz boru hattını inşaa etmeyi planlayan Dominion Resources, Duke Energy, Piedmont Energy ve AGL Resources adlı ABD’li dört enerji firması, günlük 42 milyar metreküpün üzerinde doğalgaz taşıma kapasitesi oluşturacaklar. Pensilvanya,weat virginia ve Oia eyaletleri üretilen doğalgaz Atlantik kıyısı …   Read More

1227 0

Amerika Birleşik Devleti’nde bulunan dört enerji firması 900 km uzunluğunda doğalgaz boru hattı kuracak.

900 kilometre uzunluğundaki doğalgaz boru hattını inşaa etmeyi planlayan Dominion Resources, Duke Energy, Piedmont Energy ve AGL Resources adlı ABD’li dört enerji firması, günlük 42 milyar metreküpün üzerinde doğalgaz taşıma kapasitesi oluşturacaklar.

Pensilvanya,weat virginia ve Oia eyaletleri üretilen doğalgaz Atlantik kıyısı boyunca kurulacak olan boru hatlarıyla, ülkenin güney doğusanda yer alan diğer eyaletlere kadar ulaştırılacak.

Şirketlerce yapılan açıklamaya göre kömür yataklarının gittikçe aza indirildiği son 5 yılda yarısına kadar kapatıldığı ve kapatılmaya da devam edeceğini bildirdi.Duke Energy’in şirketinin yetkilisi Lynn Good, açıklamalarında doğalgazın öneminin ileri yıllarda daha çok artacağını belirtti.

Boru hattı projesi oany bekliyor

Teklif edilen 900 kilometre uzunluğundaki doğalgaz boru hattı projesi kabul edilirse 2018 yılında faaliyete geçebilecek.Gözler teklife onay verecek ABD Federal Enerji Denetleme Komisyonu (FERC) ve bu konuyla ilgilenen eyalet yetkilileri üzerinde.

Bu projenin aynı zamanda son yıllarda değeri artan elektrik üretiminede fayda sağlayacağı gözlemleniyor.ABD elektrik üretimi için kömürü gün geçtikçe arka plana atıyor ve yerine doğalgazı getirmek için yatırımlara devam ediyor.

In this article

Join the Conversation