EİF 2014 Anadolu Ajansı Video Röportaj

Anadolu Ajansı Anadolu Ajansının tarihi, Türkiye Cumhuriyetinin tarihi ile adeta özdeştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurdu; Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşının her aşamasına, Cumhuriyet devrimlerine tanıklık etti. www.aa.com.tr Tuğçe Alkan: Merhaba...

1498 0

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansının tarihi, Türkiye Cumhuriyetinin tarihi ile adeta özdeştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurdu; Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşının her aşamasına, Cumhuriyet devrimlerine tanıklık etti.

www.aa.com.tr

200px-Anadolu_Ajansı_logo

Tuğçe Alkan: Merhaba biraz kendinizden bahseder misin?

Barış Sağlam: Ben Barış Sağlam Anadolu Ajansında Enerji Muhabirliğinde çalışıyorum. Anadolu Ajansı bildiğiniz gibi 90 yıllık tarihiyle tüm dünyada kabul görmüş ve Türkiye’nin haber ajansı olarak faaliyet göstermektedir. 100 yıl vizyonumuz çerçevesinde Genel Müdürümüz Sayın Kemal Öztürk’ün önderliğinde artık 6 dilde yayın yapan, bunu daha da fazla dile çeviren, bunun birçoğunu da ana dilde yayın yaparak tüm dünyaya kendi ismiyle duyuran aynı zamanda haberleriyle güvenilir ve hızlı etik haberleriyle de Türkiye’nin haberlerini Dünyaya yayıp, Dünyanın haberlerini de Türkiye’ye yansıtan bir kurumdur. Bu kurum 100 yıl görüsü çerçevesinde de şimdi enerji terminali kurdu. Enerji haberi terminalimiz de İngilizce olarak yayınlanan bu terminalimiz de Dünyanın çeşitli olaylarından daha doğrusu tüm Dünyadan ve tüm enerji sektörlerimizden haberlerimizi canlı olarak anında yayınlıyoruz. Bu temel, buradaki yayın dilimiz İngilizce ama aynı zamanda Türkçe yayınlarımız da var ve enerji masamız var. Bu enerji masamızda biraz önce dediğim canlıyı açıklamak gerekirse; enerji terminalimizde ilk konuğumuz olarak enerji bakanımız Sayın Taner Yıldız konuk ettik. Burada enerji terminalimizde sektörde ve akademisyen olarak da konusuna hakim kişileri davet edip, yine konu üzerinde hangi konu ile ilgileniyorlarsa enerji üzerine kendilerinin görüşlerini alıp bunu canlı yayın olarak yayınlıyoruz. Aynı zamanda bizim terminalimiz üzerinden veriler de yayınlanıyor. Dolar kuru, petrolün anlık fiyatları gibi yine bizim özel haberlerimizle yatırımcılar piyasaya yön verenler, karar alıçlar bizim analizlerimizle raporlarımızla ve özel haberlerimizden yararlanarak kendilerini Türkiye de Dünyayı, Dünyada da Türkiye’yi yakından takip etme fırsatı buluyorlar.

In this article

Join the Conversation