EİF 2014 Sıla Kalite Video Röportaj

Sıla Kalite Sıla Kalite, tahribatsız muayene alanında hizmet vermek amacıyla 1998 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bugüne kadar daima mükemmeli ve ileriyi hedefleyen çalışma anlayışı ile hem yurt içinde hem yurt dışında birçok büyük projede muayene ve gözetim hizmetleri vermiştir. Uzman, yetenekli çalışanlarımız ve problemsiz işletme...

2133 3

Sıla Kalite

Sıla Kalite, tahribatsız muayene alanında hizmet vermek amacıyla 1998 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bugüne kadar daima mükemmeli ve ileriyi hedefleyen çalışma anlayışı ile hem yurt içinde hem yurt dışında birçok büyük projede muayene ve gözetim hizmetleri vermiştir.

Uzman, yetenekli çalışanlarımız ve problemsiz işletme konseptimiz vasıtası ile toplam kalite yönetimi uygulayarak vermiş olduğumuz kaliteli hizmet ile, organizasyonumuza, müşterimize kârlı ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamak hedefiyle yola çıktık.

www.silakalite.com

photo

 

Tuğçe Alkan: Merhaba bize kendinizi tanıtır mısınız?

Halit Battal: İsmim Halit Battal Sıla Kalitenin sahibiyim.

Ömür Battal: İsmim Ömür Battal. Sıla kalitede Halkla İlişkiler ve Müşteri Departmanı Yöneticisiyim.

Tuğçe Alkan: Şirketinizin profili hakkında bilgi verir misiniz?

Halit Battal: Şirketimiz 2009 yılında aslında Türkmenistan’da doğdu. Zaten Sıla ismi de biraz oradan geliyor yani gurbet özleminden, memleket hasretinden Sıla Kalite olarak doğdu. Genelde o yıllarda Türkmenistan’da hizmet veriyordu daha sonra bunu Türkiye ayağına taşıdık derken tüm Türki Cumhuriyetinde rejistrasyonumuzu gerçekleştirdik. Aslında biz üretim yapan bir firma değiliz. Genellikle hizmet sektöründen geliyoruz. Gördüğünüz buradaki tüm üretim yapan firmaların bu alanda yani tahribatsız muayene ya da tahribatlı muayene gözetim hizmetleri ayağında hizmet veriyoruz. Birçok da müşterimiz var burada. Fuara katılmaktaki amacımız müşteri potansiyelimizi daha çok geliştirmek.

Ömür Battal: Var olan müşterilerimize de tekrar görüşmek, tanımayanlara tanıtmak tekrar bir irtibat sağlayarak.

Tuğçe Alkan: Size fayda sağlıyor mu?

Ömür Battal: Tabi ki de şuan girmek istediğimiz projeler var. En basit örnek; Türkiye de nükleer santral yapımı söz konusu ve bunun da en iyi şartlarda yapılabilmesi, iyi bir kalite kontrol hizmeti çerçevesinde mümkün. Biz de bunu gerçekleştirebilmek adına madem enerji adına bir fuar yapılıyor, bizim de enerji sektöründe zaten gerek hidroelektrik gerek rüzgar gülü gerek sondaj olarak var olduğumuzu ve nükleer alanına da girmek istediğimizi buradaki potansiyel müşterilerimize duyurmak istedik.

Tuğçe Alkan: Peki şirketinizin hedefleri nelerdir?

Halit Battal: Şirketimizin hedefleri nelerdir güzel soru. Bugüne kadar hedefleri belirledim. Bu alanda da başarılı oldum. Bunlar ilk başta tahribatlı test laboratuvarı kurmaktı, kurduk. Eğitim vermekti, eğitim bölümümüzü kurduk. Tarafız gözetim muayene hizmetlerini vermekti, kurduk.Türkak’tan akredite olabilmekti onu başardık. Derken rejistre olduğumuz ülke sayısına arttırmak istedik. Bu anlamda da 7 ülkeye taşıdık. En son rejiste olduğumuz ülke Rusya. Rusya’da da tek Türk firmasıyız. Kendi sektörümüzde Rusya da 4 tane şu an mevcut devam eden işlerimiz var. İste oradaki bilgilerimizi yani Rus standartlarına yatkınlığımızı Akkuyu’daki nükleer santrale taşımak istiyoruz. Bu anlamda da enerji bakanlığından ve diğer bu konuda üretim yapmak isteyen firmalar bizi buldular, onlarla iletişim sağladık. Amacımız şimdi burada tek hedefimiz nükleer santrallerde Ömür Hanımın da bahsettiği gibi yer alabilmek, bu alanda hizmet verebilmek. Üretim yapan firmaları bakanlık adına 3.taraf olarak denetleyebilmek. Bunlar şu anki hedefimiz.

Tuğçe Alkan: Şirketinizle ilgili söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Halit Battal: Şirketimizle ilgili söylemek istediğimiz; biz %100 yerli bir Türk firmasıyız. Şu anda hizmet verdiğimiz alanda genelde yabancı ülke kaynaklı firmalar ağırlıklı olarak çalışıyor. Artık sektörümüzde yani bu sektörde, biz de yerli bir firma olarak varız. Üretim yapan veya yatırım yapan, enerji alanındaki firmaların biraz da Türk firmalarını tercih etmek istiyoruz amacımız bu.

Ömür Battal: Adımızda yazan kaliteyi de gerçekten uygulayan bir firmayız. Entegre sistemlerini oturtmuş ve bu çerçevede de hiçbir şekilde ödün vermeden bire bir standartlara bağlı kalarak ve akreditasyon olsun entegre sistem denetimlerinde her zaman %100 başarıyla geçen bir firmayız ve bunu da devam ettirmek istiyoruz.

In this article

Join the Conversation

3 comments

  1. ahmet Cevapla

    Basarılarınızın devamını diliyorum.Sıla Ailesiyle bir cok projelerde yer aldık kusursuz hizmet ve kalite yönetim sistemlerine sahip akredite olması gerekiyor.Basarılar tekrar.

    1. SILA KALİTE Cevapla

      Ahmet Bey değerli yorumlarınız için SILA KALİTE olarak teşekkür eder, amacımızın sahip olduğumuz akreditasyonlar ve kurduğumuz sistemler çerçevesinde kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermek olduğunu belirtmek isteriz.