EİF 2014 Türkerler Enerji Video Röportaj

TÜRKERLER 1970′li yılların başlarında,Kazım Türker’in üniversite öğrenimi sırasında, ilk giyim mağazasını açmasıyla atılmıştır. 1980′li yıllarda girişimlerini çeşitlendirerek, zincir mağazalar haline gelmiştir. 1993 yılında Türkerler Holding, Türkerler İnşaat’ı kurarak; inşaat, enerji, doğal gaz, altyapı, imalat alanlarında yeni yatırımlar yapmaya başlamıştır. www.turkerler.com Tuğçe Alkan: Merhaba. Bize biraz...

1715 0

TÜRKERLER

1970′li yılların başlarında,Kazım Türker’in üniversite öğrenimi sırasında, ilk giyim mağazasını açmasıyla atılmıştır. 1980′li yıllarda girişimlerini çeşitlendirerek, zincir mağazalar haline gelmiştir. 1993 yılında Türkerler Holding, Türkerler İnşaat’ı kurarak; inşaat, enerji, doğal gaz, altyapı, imalat alanlarında yeni yatırımlar yapmaya başlamıştır.

www.turkerler.com

360-turkerler

Tuğçe Alkan: Merhaba. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz ?

Murat Erbay: Türkerler ,holding bünyesinde çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.Bunlardan bazıları enerji ,tekstil, inşaat ve çimento şeklinde. Bizde şirketin enerji tarafıyız. Türkiye’de yaklaşık 2000 mw üzerinde lisans sahibiyiz. Bunlar hidroelektrik, rüzgar ve güneş projeleri. Bu santrallerden bir kısmının projesini lisansını alıp satıyoruz, devrediyoruz. Bir kısmını da üretime geçirip kendimiz serbest tüketicelere indirimli elektrik satışı olarak sunuyoruz. Aynı zamanda Türkerler Enerji Holdingin Van bölgesinde bulunan Van gölü elektrik dağıtım ve Van gölü elektrik parakende satış adı altındaki özelleşme kapsamında özelleşen bir tane dağıtım şirketi var VEDAŞ. Van Bitlis Muş Hakkari illerine elektrik dağıtımı yapmakta. Aynı zamanda 2013 tarihinden itibaren yeni çıkan yasayla beraber dağıtım şirketlerinin içindeki satış bölümleri ayrılarak ayrı bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladılar. Bizim de bu şekilde VEPSAŞ Van Elektrik Parakende Satış A.Ş diye bir şirketimiz var. Merkezi Ankara’da.Tüm Türkiye’deki serbest tüketicilere şu an da limitimiz 135 tl ve üzerinde elektrik enerjisi kullanan serbest tüketicilere indirimli elektrik hizmeti sunuyoruz. Bu müşterilerle ulaşıp biz ya da acentelerimiz serbest tüketici sözleşmesi yapıyoruz. %10 – %15 aralarında  gezen iskontolarla tüketicilere indirimli elektrik satışı hizmeti sunuyoruz. Aynı zamanda santrallerimizin rüzgar, hidroelektrik, jeotermal gibi ürün çeşitliliği var. Tek bir kaynaktan elektrik üretmiyoruz. Üretim çeşitleri olması da bizim için ve müşterimiz için avantaj sağlıyor. Çünkü yağmur yağmadığı zaman hidrolelektrik santrallerinde su seviyesi düşüyor biz rüzgardan bunu karşılayabiliyoruz. Rüzgar esmediği zaman hidroelektrik santrallerinden ya da jeotermal santralinden şeklinde. Bu projelerimiz bir bir hayata geçecek şu an bir tane Manisa da jeotermal santralimiz devreye girdi. Kısaca bu şekilde.

Tuğçe Alkan: Şirketinizle ilgili başka bahsetmek istediğiniz var mı?

Murat Erbay: Şirketimizin bir de tam benim departmanım olmasa da Ankara’da işte Mahal projesi var.İşte inşaat projeleri var. Konut projeleri. İstanbul’da da birkaç projesi olacak bu şekilde.

www.turkerler.com

In this article

Join the Conversation