Fatih Birol, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü oldu

Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörlüğü’ne Fatih Birol seçildi. Bu önemli gelişmeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu duyurdu.Davutoğlu, İstanbul 3. havalimanındaki incelemelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında, kendisine güzel bir haber iletildiğini ifade ederek, enerji uzmanı Fatih Birol’un, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörlüğü’ne oy birliğiyle seçildiğini söyledi. Davutoğlu, “Fatih...

1501 0

Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörlüğü’ne Fatih Birol seçildi. Bu önemli gelişmeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu duyurdu.Davutoğlu, İstanbul 3. havalimanındaki incelemelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında, kendisine güzel bir haber iletildiğini ifade ederek, enerji uzmanı Fatih Birol’un, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörlüğü’ne oy birliğiyle seçildiğini söyledi. Davutoğlu, “Fatih Birol, önemli bir enerji uzmanımızdır. Dışişleri Bakanlığı dönemimde yakından takip ettiğim bir kampanyaydı. Oybirliğiyle seçilmiş olması da enerji alanında ülkemizin uluslararası platformda taşıdığı ağırlığı yansıtıyor. Kendisini tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Azerbaycan’da bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da yaptığı yazılı bir açıklamayla Fatih Birol’u tebrik etti. Yıldız, açıklamasında, “Bu elbette bizim için çok gurur verici. Şu ana kadar aynı kurumda başekonomist görevini başarıyla sürdüren sayın Birol, inanıyorum ki aynı başarıyı kurumun en üst yetkilisi olarak da sürdürecektir” dedi.

In this article

Join the Conversation