İran’dan elektrik ithalatı için başvuru süresi başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İran’dan elektrik enerjisi ithal etmek isteyen tedarik lisansı sahibi şirketlerin, 9 Mart Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvurabileceklerini açıkladı. EPDK’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, GENT Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketinin, İran’dan izole bölge besleme yöntemi ile Khoy-Başkale...

2767 0

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İran’dan elektrik enerjisi ithal etmek isteyen tedarik lisansı sahibi şirketlerin, 9 Mart Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvurabileceklerini açıkladı.

EPDK’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, GENT Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketinin, İran’dan izole bölge besleme yöntemi ile Khoy-Başkale hattından elektrik enerjisi ithal edilmesi yönünde Kuruma müracaatı üzerine, söz konusu hatlardan elektrik enerjisi ithali için başvuru süresi belirlendi.
İran’dan elektrik ithal etmek isteyen tedarik lisansı sahibi tüzel kişiler, Elektrik Piyasası İthalat ve İhracat Yönetmeliği kapsamında 9 Mart Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecek.

kaynak: Milliyet

In this article

Join the Conversation