Jeotermal Elektrik Santrali Kubilay JES’in (24 MW) Üretime Başladı

Jeotermal Elektrik Santrali Kubilay JES’in (24 MW) bakanlık kabulü yapılarak devreye alındı. Türkiye’nin enerji ihtiyacının sadece yüzde 2 sini jeotermal kaynaklardan sağladığına dikkat çeken,  Halil İbrahim Çevik, “ Biz sıcak suyu bulunca sadece yanına bir hamam yapmışız. Enerji ve ısınmada kullanmayı fazla düşünmemişiz. Oysa 3...

3845 0

Jeotermal Elektrik Santrali Kubilay JES’in (24 MW) bakanlık kabulü yapılarak devreye alındı.

Türkiye’nin enerji ihtiyacının sadece yüzde 2 sini jeotermal kaynaklardan sağladığına dikkat çeken,  Halil İbrahim Çevik, “ Biz sıcak suyu bulunca sadece yanına bir hamam yapmışız. Enerji ve ısınmada kullanmayı fazla düşünmemişiz. Oysa 3 bin metre derine inince 5 bin megawatlık bir güç var. 5-6 bin metrelere inildiğinde ikinci hatta üçüncü rezervleri bulabiliriz. Bu da nükleer enerji ile eşdeğer” dedi.

karizma enerji genel
hic
Halil İbrahim Çevik

Karizma Enerji Hakkında

Karizma Enerji Türkiye ve Dünyada maden, mermer, inşaat ve turizm gibi alanlarda başarıyla faaliyet göstermekte olan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Çevik Group’un enerji sektöründeki koludur. Karizma Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.jeotermal enerjiden elektrik üretmek amacı ile 2009 yılında kurulmuştur. Yoğunluk olarak Aydın Germencik bölgesinde çalışan firmamızın : Aydın (Söke-Kuşadası-İncirliova) ve İzmir bölgelerinde sahaları bulunmaktadır. Bu sahalarda araştırmalarımız devam etmektedir.

Alternatif enerji kaynağı olan topraksız tarım hakkında detaylı bilgi için buradan erişebilirisiniz.

In this article

Join the Conversation