Teroristler HES’e Saldırdı

Tunceli Mercan HES Santralinde patlama yaşandı. Tunceli ilinde yaşanan patlama ile ilgili açıklama yapan Tunceli Valiliği bina içerisine patlayıcı yerleştirilip uzaktan patlatıldığını açıkladı.Olay esnasında can kaybı olmaması sevindirdi. Ovacık ilçesinde bulunan Mercan HES Santraline bir grup teroristin kablo düzeneği kurarak patlayıcı yerleştirdikleri ve uzaktan patlattıkları kaydedildi. Yapılan açıklamalarda Ovacık Mercan HES’de çalışan işçileri saat 20.40 …   Read More

1472 0

Tunceli Mercan HES Santralinde patlama yaşandı.

Tunceli ilinde yaşanan patlama ile ilgili açıklama yapan Tunceli Valiliği bina içerisine patlayıcı yerleştirilip uzaktan patlatıldığını açıkladı.Olay esnasında can kaybı olmaması sevindirdi.

Ovacık ilçesinde bulunan Mercan HES Santraline bir grup teroristin kablo düzeneği kurarak patlayıcı yerleştirdikleri ve uzaktan patlattıkları kaydedildi.

Yapılan açıklamalarda Ovacık Mercan HES’de çalışan işçileri saat 20.40 sularında terör örgütü TKP/ML-TİKKO tarafından dışarıya çıkartıp daha sonra binaya patlayıcıları yerleştirdikleri belirtildi.

Mercan Hidroelektrik Santral’e 2 ağustos tarihinde TKP/ML-TİKKO mensuplarınca yerleştirilin el yapımı patlayıcı toplam 2 kilo ağırlığında olduğu tespit edildi.Güvenlik güçleri tarafında can kaybı yaşanmadan tesirsiz hale getirildi.

In this article

Join the Conversation