Yıldız’dan Elektriğe Zam Açıklaması

Kayseri valiliğini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektriğe zam yapılacağı yönündeki habere ilişkin açıklamada bulundu. Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile ziyaret ettiği Kayseri Valiliğinde basına açıklamada bulundu. Ziyarette,barajdaki su seviyelerinin yüzde 20 oranında azalması sebebi ile elektriğe zam geleceği yönündeki haberin sorulması üzerine Yıldız, dünde basına yaptığı …   Read More

1231 0

Kayseri valiliğini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektriğe zam yapılacağı yönündeki habere ilişkin açıklamada bulundu.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile ziyaret ettiği Kayseri Valiliğinde basına açıklamada bulundu.

Ziyarette,barajdaki su seviyelerinin yüzde 20 oranında azalması sebebi ile elektriğe zam geleceği yönündeki haberin sorulması üzerine Yıldız, dünde basına yaptığı açıklamayı hatırlattı.bu gibi iddiaları yalnızca iki gazetenin yaptığını ve yanına bakan fotoğrafı koyarak haberciliğin böyle olmayacağını belirtti.

Su seviyelerinin 2014 yılında düşüşe geçtiği ve hidroelektrik santrallerinde elektrik üretiminin azaldığı bir gerçek fakat haberde elektriğe zam gelecek manşeti tamamen asılsız iddiadır diye konuşmalarına devam eden Yıldız, “her ay doğalgaz ile alakalı ve her 3 ayda bir de elektrikle alakalı oturup hesaplarımızı çıkarırız maliyetleri dökeriz, bunu hazine ile paylaştıktan sonra basına gerekli açıklamalarda bulunuruz” dedi.

Vatandaşları sıkıntıya düşürecek tarzda haberler yapılmasını doğru bulmayan ve bunu farklı gerekçeye bağlayan Taner Yıldız bu haberi yapan iki gazeteyede uyarıda bulundu. Açıklamalarına “ Onlar kendilerini biliyor aynı sözlerden diğer 15 gazete doğru algılarken bu iki gazetenin farklı çıkarımlarda bulunmasını çok doğru bulmuyorum” dedi.

In this article

Join the Conversation